۱۰ کار افراد موفق قبل از خواب

افراد موفق قبل از به خواب رفتن این ۱۰ کار را انجام می‌دهند

بسیاری از ما علاقمند هستیم بدانیم افراد موفق چگونه زندگی می‌کنند و چه چیزهایی برای آن‌ها اولویت دارد. در اینجا با ۱۰ کار و فعالیت آشنا خواهید شد که بسیاری از افراد موفق هر شب و قبل از به خواب رفتن انجام می‌دهند.

۱- فکر کردن به دستاوردها و شکست‌های آن روز

افراد موفق هیچ‌گاه از شکست‌های خود ناامید نمی‌شوند. آنچه برای آنان مهم است، علل شکست و ناکامی است. آن‌ها با تمرکز بر دستاوردها و نکات مثبت از شکست‌های خود به عنوان پلی برای موفقیت در آینده استفاده می‌کنند.

۲- تشکر از دیگران

قبل از خواب به افرادی که در موفقیت آن روز شما تاثیر داشته‌اند فکر کنید. آیا از آن‌ها تشکر کرده‌اید؟ اگر نه راهی برای این کار پیدا کنید.

۳- یادداشت کردن برنامه‌ها

قبل از به خواب رفتن به اهداف کوتاه مدت خود فکر کرده و آن‌ها را یادداشت کنید به خصوص کارها و برنامه‌هایی که برای روز بعد باید انجام دهید.

۴- تنظیم زنگ هشدار

زنگ هشدار ساعت خود را حتماً فعال کنید. افرادی که هر روز سر ساعت مشخصی از خواب بیدار می‌شوند، انرژی بیشتری برای انجام فعالیت‌های روزمره دارند.

۵- تماس با دوستان

تحقیقات نشان داده است حفظ رابطه با دوستان و افراد خانواده سبب می‌گردد افراد در طول روز انگیزه بیشتری داشته باشند. توصیه می‌شود قبل از استراحت با کسی که دوستش دارید گفتگویی داشته باشید.

۶- خواندن یک کتاب خوب

اگر آخرین کاری که قبل از رفتن به خواب انجام می‌دهید، فعالیتی ذهنی باشد، مغز شما فرصت دارد در تمام طول شب اطلاعات دریافتی را پردازش کند. ذهن نیمه آگاه شما کمک می‌کند نظرات و اندیشه‌های دریافتی در روزهای بعد به الهامات جدیدی تبدیل شود.

۷- اظهار عشق

ابراز عشق به کسانی‌که دوست‌شان دارید موجب ایجاد نگرش مثبتی در شخصیت شما می‌شود. افراد اگر عشق و امنیت را با تمام وجود احساس کنند، با احساس طراوت و تازگی از خواب بیدار می‌شوند. رابطه‌ای متعادل با افراد خانواده و کسانی که دوست‌شان دارید بر موفقیت شما در محیط کار بسیار تاثیرگذار است.

۸- دعا کردن

هنگامی که در سکوت با خدا نجوا می‌کنید، آرامش ایجاد شده در فضای اطراف شما موجب می‌شود خواب عمیق‌تری داشته باشید. راز و نیاز با خدا کمک می‌کند با راهکارها و راه‌حل‌هایی جدید برای مشکلات خود از خواب بیدار شوید.

۹- غذای سبک

با یک مربی و یا متخصص تغذیه درباره مصرف خوراکی‌های سبک قبل از رفتن به خواب مشورت کنید زیرا گرسنه به خواب رفتن برنامه خواب شما را به هم می‌ریزد. برای انجام تمرین‌های ورزشی و مصرف خوراکی‌های سالم حتما برنامه ریزی کنید.

۱۰- تصور بهترین‌ها

آخرین کاری که افراد موفق قبل از رفتن به خواب انجام می‌دهند خیالبافی درباره زندگی رویایی و دلخواه‌شان است. آن‌ها همچنین به افرادی که در زندگی به آن‌ها کمک کرده‌اند، چه افراد زنده و چه افرادی که دیگر در قید حیات نیستند، افرادی که آن‌ها را دوست داشته و یا تحت تاثیر قراد داده‌اند فکر می‌کنند.  

شنبه 30 تیر 1403 , 19:35:51
لطفاً منتظر بمانید...