استخدام دانشگاه های افسری ارتش

 الف – شرایط عمومی :

1- متدین به دین مبین اسلام .

2- تابعیت جمهوری اسلامی ایران ( ایرانی الاصل بودن و عدم سابقه تابعیت بیگانه)

3- ایمان به انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران و آمادگی فداکاری در راه تحقق اهداف آن.

4- اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه.

5- فقدان محکومیت موثر کیفری و محکومیت ناشی از اقدام علیه امنیت کشور ، انقلاب و جمهوری اسلامی ایران.

6- نداشتن عضویت ، یا وابستگی و هواداری از احزاب ، گروه ها و سازمان های سیاسی.

7- دارا بودن حداقل سن 17 سال تمام و حداکثر 22 سال و در صورت انجام خدمت سربازی مدت خدمت ضرورت به حداکثر سن داوطلب اضافه می شود ( فرزندان شاهد ، جانبازان از کار افتاده کلی ، آزادگان از کار افتاده کلی از شرایط معدل معاف می باشند و به حداکثر سن 5 سال اضافه می گردد).

8- حداکثر سن برای رشته خلبانی هواپیما 20 سال می باشد.

9- عدم معروفیت به فساد اخلاقی برابر ضوابط گزینش.

10- دارا بودن سلامت جسم و روان ( برابر معاینات استخدام).

* تبصره : حداقل قد برای عموم داوطلبان 165 سانتیمتر و دید چشم برای رشته خلبانی 10/10 و برای سایر رشته ها حداقل 8/10 می باشد.

ب – شرایط اختصاصی :

1- سپردن تعهد خدمتی برابر ضوابط قانون ارتش جمهوری اسلامی ایران.

2- داشتن حداقل معدل کل دیپلم برابر رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک 14 و برای رشته های علوم انسانی و معارف اسلامی 16 و همچنین حداقل معدل کتبی 10 برای تمامی رشته ها و برای داوطلبان در حد تحصیل معدل سال سوم متوسطه ملاک بوده و در زمان ثبت نام نهایی ارایه مدرک قبولی سال چهارم متوسطه یا (پیش دانشگاهی) الزامیست . (فرزندان شاهد ، جانبازان از کار افتاده کلی ، آزادگان از کار افتاده کلی از شرایط معدل معاف می باشند و به حداکثر سن 5 سال اضافه می گردد)

3- داوطلبان بایستی مدرک قبولی سال چهارم متوسطه (یا پیش دانشگاهی) خود را حداکثر تا (قبل از شروع دوره رزم مقدماتی مشترک) تا تاریخ 29/03/95 ارایه نمایند در غیر اینصورت قبولی آنان کان لم یکن تاقی می گردد.

4- جهت داوطلبان خلبانی هواپیما حداقل معدل کل 15 و حداقل معدل کتبی 12 می باشد.(رشته های علوم تجربی و ریاضی فیزیک مجاز به شرکت هستند).

5- قبولی در آزمون علمی ، معاینات پزشکی ، مقاومت جسمانی و صلاحیت های گزینشی.

6- فرزندان شهدا ، آزادگان ، جانبازان و نظامیان از اولویت استخدام برخوردار میباشند.

7- بسیجیان فعال و حافظان کل قرآن کریم از اولویت استخدام برخوردار می باشند.

8- نداشتن تعهد خدمتی یا استخدامی به دستگاه های دولتی و بخش خصوصی.

9- دانشجویان مشغول به تحصیل در سایر دانشگاه ها در صورت عدم گذراندن 44 واحد درسی (با احتساب واحدهای ترم جاری می توانند ثبت نام نمایند).

10- امکان استخدام دارندگان معافیت پزشکی در ارتش ج.ا.ا وجود ندارند.

11- با توجه به شبانه روزی بودن دوره آموزش ، داوطلبان متاهل حق ثبت نام ندارند.

12- داوطلبان دارای مدرک قهرمانی کشوری و بالاتر دارای اولویت در استخدام بوده و در صورت عدم قبولی در معاینات پزشکی اولیه ، برای انجام معاینات مجدد به ف بهداپ آجا معرفی می شوند.

13- درجه داران رسمی و پیمانی می توانند پس از اخذ مجوز از نیرو یا سازمان مربوط در کنکور اختصاصی شرکت و فقط مجاز به پذیرش در دانشگاه نیرو / سازمان متبوعه خود می باشند.

ج – امتیازات :

1- تحصیل در دانشگاه های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران (دانشگاه افسری امام علی (ع) ، دانشگاه خاتم الانبیاء (ص) ، دانشگاه هوایی شهید ستاری ، دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) نوشهر و دانشکده علوم و فنون فارابی ) شبانه روزی می باشد.

2- پوشاک ، تغذیه ، آموزش ، بهداشت و درمان دانشجویان رایگان می باشد.

3- به دانشجویان در طول تحصیل کمک هزینه تحصیلی پرداخت می شود.

4- دانشجویان پس از طی 7 ترم موفقیت آمیز تحصیلی به درجه ستواندومی نایل می گردند و پس از دانش آموختگی به آنان دانش نامه کارشناسی در رشته مربوط اعطا می گردد.

5- فارغ التحصیلان از تسهیلات ، وام های مصوب ، کارت اعتباری حکمت ، بیمه خدمات درمانی و بیمه عمر برای خود و عایله تحت تکفل و سایر خدمات رفاهی برابر مقررات و ضوابط موجود برخوردار خواهند شد.

پنجشنبه 30 فروردین 1403 , 02:51:30
لطفاً منتظر بمانید...