استخدام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز جهت اشتغال در کشتی های ناوگان کشتیرانی ج.ا.ا. به عنوان افسر دریایی از بین فارغ‌التحصیلان دارای مدرک دیپلم ریاضی فیزیک با شرایط ذیل دانشجو می‌پذیرد.
 مدت ثبت نام از پانزدهم آذر ماه تا سی ام آذرماه و به مدت 15 روز تعیین شده است .
1- شرایط عمومی:
1-1- تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران.
2-1- جنسیت: مذکر
3-1- متدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
4-1- عدم اعتیاد به مواد مخدر طبق تایید مراجع ذیصلاح
5-1- عدم اشتهار به فساد و تجاهر به فسق.
6-1- نداشتن سوء‌ پیشینه به تایید مراجع ذیربط.
7-1- دید چشم 10/10 (بدون عینک) و نداشتن کور رنگی
8-1- حداقل قد 170 سانتیمتر
9-1- فقط افرادی می توانند ثبت نام کنند که:

    دارای کارنامه شرکت در کنکور سراسری سال 1393 یا 1394 باشند.
    دوره خدمت نظام وظیفه را انجام نداده اند (مشمولین وظیفه بدون مهر غیبت)
    افرادی که بواسطه قبولی در دانشگاه طی سال 1393 یا 1394 از معافیت تحصیلی برخوردار هستند.
     توجه: ((((( افراد با معافیت تحصیلی باید در ردیف 10 صفحه ثبت نام و مقابل عبارت "" تاریخ اعزام به خدمت "" به ترتیب سال ورود به دانشگاه ، تاریخ" 1393/07/01" یا " 1394/07/01 " را وارد نمایند که به معنی تاریخ شروع معافیت تحصیلی آنها خواهد بود. و همچنین از آنجاییکه این افراد برگه معافیت تحصیلی را در اختیار ندارند لذا درقسمت ارسال تصاویر، به جای ""کارت پایان خدمت یا معافیت و... "" مجددا تصویر عکس خودرا ارسال نمایند تا با تکمیل شدن همه اطلاعات، امکان دریافت کد رهگیری فراهم شود.)))))

نکته مهم: ((افراد دارای معافیت/ کارت پایان خدمت و .... در این مرحله، اجازه ثبت نام ندارند .))

    در شرایط مساوی اولویت با ایثارگران و خانواده معظم شهدا و مفقودین می باشد.

  2-شرایط اختصاصی:

1-2- داشتن مدرک پیش دانشگاهی (پایان تحصیلات کامل دبیرستانی) در رشته ریاضی فیزیک به تایید مراجع ذیصلاح.

2-2- حداقل نمره 14 معدل کل دیپلم

3-2- متولدین 1374/01/01 و بعد

4-2- شرکت در آزمون کنکور سال 1394 (نمره کل کنکور بدون اعمال سهمیه مورد نظر می باشد).

5-2- موفقیت درآزمون زبان انگلیسی و مصاحبه‌های علمی و عقیدتی.

6-2 - داشتن تندرستی و سلامت کامل جسمانی و روانی به تایید واحد درمانی کشتیرانی ج.ا.ا

  3- نحوه جذب:

1-3- از فارغ‌التحصیلان به ترتیب اولویت معدل و از بالاترین نمره کنکور دعوت و پس از طی مراحل معاینات اولیه پزشکی، مصاحبه، معاینات پزشکی کلی و گزینش افراد مورد نیاز انتخاب می گردند. کشتیرانی در قبول و یا رد افراد مختار می باشد.

2-3- داوطلبین محترم مبلغ 150،000 ریال به شماره حساب 207117595 بانک تجارت شعبه ونوس کیش، کد 2070 بنام " شرکت تامین نیروی انسانی خطوط کشتیرانی کیش " واریز و مشخصات فیش را در سیستم ثبت نام ، درج نمایند.

3-3- داوطلبین اطلاعات مورد نیاز سایت ثبت نام را بطور کامل وارد نموده و در پایان کد رهگیری را جهت اقدامات بعدی نزد خود محفوظ خواهند داشت.

4-3- داوطلبین از روش های مختلف مانند برگزاری جلسه توجیهی، نمایش فیلم و سخنرانی و نظایر آن در حد امکان با مشاغل دریایی و سایر مسائل مرتبط آشنا می گردند.

5-3- داوطلبین جهت انجام معاینات اولیه پزشکی توسط امور آموزش به واحد درمانی کشتیرانی ج.ا.ا معرفی و از قبول شدگان جهت انجام مصاحبه تخصصی دعوت به عمل خواهد آمد.

6-3- پذیرفته شدگان مصاحبه تخصصی جهت تشکیل پرونده و طی مراحل معاینات پزشکی کامل و گزینش به امور کارکنان کشتیرانی ج.ا.ا معرفی خواهند شد.

7-3- اسامی پذیرفته شدگان نهایی از طریق سایت اعلام می گردد.

تبصره- متقاضیان موظفند پس از آگاهی رسمی از قبولی نهایی، حداکثر ظرف مدت 20 روز نسبت به سپردن تعهدات و ضمانت‌های لازم اقدام نماید؛ در غیر این صورت منصرف محسوب و از لیست ذخیره به ترتیب اولویت دعوت به عمل خواهد آمد.
8-3- تعهدات و ضمانت‌های لازم در یکی از دفاتر اسناد رسمی توسط امور آموزش از فرد و ضامنین اخذ می گردد.

     نحوه سپردن تعهدات پذیرفته شدگان:

    پذیرفته شدگان مشمول می بایست ضمن سپردن 10 سال تعهد خدمت، بابت تضمین اجرای تعهدات، سند رسمی یک باب منزل مسکونی یا آپارتمان (شش دانگ) را به ارزش 1،000،000،000 (یک میلیارد) ریال جهت ضمانت پرداخت اقساط وام خود بابت تسهیلات دریافتی در رهن شرکت قرار دهد.
تبصره : در صورتی که ارزش قابل تعهد ملک مذکور به اندازه سقف مورد نیاز تعهد نباشد، دانشجو می تواند 60% مبلغ ضمانت را به صورت ملک و 40% آن را به صورت معرفی دو ضامن معتبر (کارمند رسمی ارگانهای دولتی/ کاسب با جواز کسب) جهت ضمانت وام به صورت سفته در دفتر اسناد رسمی به شرکت ارائه نماید.
    قبول‌شدگان نهایی مشمول، طبق بند "ب" ماده 66 قانون نظام وظیفه عمومی، از انجام خدمت نظام وظیفه (به جز دوره آموزش نظامی گری مقدماتی و تخصصی) معاف خواهند بود.
     تذکر شماره 1:
    دوران تحصیل حدود چهارسال به صورت شبانه روزی که شامل دوره نظری (در بنادر بوشهر و/ یا نوشهر) و دوره عملی (بر روی کشتی) خواهد بود.
    دانشجویان بعد از اتمام دوران تحصیل (نظری و عملی) از موسسات آموزشی واقع در بنادر بوشهر یا نوشهر فارغ التحصیل خواهند شد.
    فارغ التحصیلان موفق، به منظور اخذ گواهی نامه های شایستگی، ملزم به شرکت در امتحانات شایستگی افسر دومی و مهندس سومی سازمان بنادر و دریانوردی خواهند بود.
    پذیرفته شدگان در طول تحصیل از کمک هزینه تحصیلی مصوب برخوردار خواهند بود که پس از اتمام تحصیلات و اخذ گواهی نامه شایستگی به صورت قراردادی به استخدام کشتیرانی در خواهند آمد.
    کلیه هزینه های آموزشی با تسهیلات ویژه به صورت وام بدون بهره از طرف کشتیرانی اعطاء می گردد که پس از اخذ گواهینامه شایستگی و شروع قرارداد می بایست به صورت اقساط باز پرداخت گردد.
شروع تعهد خدمت از زمان دریافت مدرک شایستگی و معرفی به عنوان افسر محاسبه و دوران تحصیلی به عنوان زمان تعهد، خدمت محاسبه نمی گردد.
   تذکر شماره 2:
    مسئولیت صحت اطلاعات اعلام شده به عهده متقاضی بوده و در صورت مشاهده مغایرت آن با اطلاعات واقعی در هر مرحله ای، از ادامه سایر مراحل جلوگیری خواهد شد و هزینه ها و مشکلات مرتبطه در عهده داوطلب می باشد.
     تذکر شماره 3:
جهت انجام بخشی از مراحل جذب به شرح ذیل:
    معاینات اولیه پزشکی و آزمون زبان انگلیسی به مدت یک روز
     به شرط قبولی در مرحله اول، جهت انجام تست روانشناسی، مصاحبه تخصصی، تکمیل پرونده، معاینات کلی و مراحل پذیرش، حدود 10 روز
متقاضیان بایستی، در شهر تهران حضور یابند و کلیه هزینه های مرتبطه ( ایاب و ذهاب/ اقامت و غیره) بر عهده داوطلب بوده و کشتیرانی، تعهدی نسبت به این هزینه ها نخواهد داشت

شنبه 29 اردیبهشت 1403 , 08:35:48
لطفاً منتظر بمانید...